Gra o tron – czy wiesz, gdzie powstała?

Świątynia z serialu Gra o Tron

Kultowy serial Gra o tron pobił rekordy popularności, stając się automatycznie jednym z najpowszechniejszych seriali na całym świecie. Przede wszystkim jest on znany z faktu, iż w historii kina, a w szczególności historii seriali telewizyjnych, uchodzi za zdecydowany numer jeden w dziedzinie najbardziej krwawych produkcji filmowych. Czym wyróżnia się Gra o tron poza niebanalnym scenariuszem opartym w stu procentach na ciekawie opracowanej mieszance wydarzeń historycznych i fikcji w stylu fantasy? Otóż znakiem szczególnym jest mnogość odwiedzonych przez ekipę produkcyjną miejsc na całym globie, w których kręcone były sceny do Gry o tron. Czy wiesz, dokąd dokładnie wybrała się produkcja?
W szczególności kraje, jakie były odwiedzane prze załogę filmowców oraz szerokie grono artystów, aktorów oraz statystów raportowanie MSSF i wszystkich innych ważnych osób pracujących nad seriale, to Chorwacja, Malta, Hiszpania, Irlandia, w głównej mierze chodzi tu zwłaszcza o Irlandię Północną, a także Maroko, Islandię, Kanadę, Szkocję, Stany Zjednoczone.

Tych dziesięć miejsc dominuje na liście stałych wędrówek ekipy produkcyjnej. Dzięki temu znakomicie oddało się odtworzyć wszelakie realia dawnych czasów, bowiem nie wiem czy wiesz, ale autorowi Martinowi zależało na tym, aby jak najwierniej zaprezentować głównie koleje losów ludów kontynentu europejskiego z okresu mniej więcej czternastego stulecia. Ogólnie ekipa produkcyjna działała z rozmachem na aż pięćdziesięciu planach zdjęciowych w samej Irlandii, gdzie nakręcono najwięcej scen, ale niewiele mniej było ich na Malcie, czy w Stanach oraz w Szkocji.
Artykuł dzięki: