Jesteś fanem Gry o tron? Przeczytaj nasze ciekawostki!

Postaci z Gry o Tron

Czy wiesz, która ze scen Gry o tron jest najbardziej drastyczna? Masz pomysł na to, jak wiele postaci ważniejszych w całej produkcji, zostało na planie serialu uśmierconych? A może chciałbyś się dowiedzieć, kim był ani razu nie pokazywany Robert Baratheon, który przecież mimo zasiadania na Żelaznym Tronie nie jest zupełnie prezentowany w produkcji?
Za zdecydowany numer jeden w kategorii najbardziej drastycznych i aranżacja sklepu spożywczego krwawych scen, jakie występują w serialu uznaje się scenę Krwawe Gody. Powód? W przeciągu kilku krótkich chwil na planie uśmierconych zostaje siedem istotnych bohaterów. Ogólnie rzecz biorąc natomiast cała produkcja zasłynęła jako najbardziej drastyczna i najbardziej pełna przemocy w historii kina serialowego! Nie było bowiem ani jednego serialu, który byłby bardziej przepełniony agresją i sadystycznymi scenami niż właśnie omawiana tu Gra Przewody do chłodziwa o tron. Za to też krytykowali serial krytycy. Podobnie jak i za prezentowanie na szklanym ekranie przesadnie dużej ilości scen zawierających pokazywanie nagości.
Wiele scen, do których nawet zagorzali fani nie przykładali większej wagi wiąże się z pewną znaczącą symboliką. Na przykład za symboliczne uznaje się scenę, kiedy to Ned Stark obcina głowę dezerterującemu na Nocnej Straży. Do tego celu korzysta on z miecza jaki nazywa się Lód i z czasem w Królewskiej Przystani sam zostaje zabity z użyciem tego samego miecza.

Podobnie jest z Olenną Tyrell, która wykorzystała truciznę do tego, żeby uśmiercić Joffreya, a z czasem sama zmarła na skutek otrucia poprzez wrzucenie trucizny do wina.
Artykuł dzięki:

Zobacz stronę autora: drzwi antywłamaniowe Gdynia