Wyróżnienia dla Gry o tron

Medale z Gry o Tron

Gra o tron to jeden z najbardziej nagradzanych seriali na świecie, a na pewno najbardziej wyróżniany serial w dzisiejszych czasach. Wiąże się to przede wszystkim z tym względem, że scenariusz do tego serialu został opracowany z dopełnieniem każdego najmniejszego szczegółu.
Za sam scenariusz autorzy zyskali mnóstwo istotnych odznaczeń, z czego trzeba wyszczególnić między innymi kluczową nagrodę Hugo, jaka przyznana została w roku 2012 i była to rehabilitacje w Poznaniu nagroda w kategorii najlepsza prezentacja dramatyczna, długa forma. Od tego momentu nagrody sypały się jak z nieba – kolejne wyróżnienie warte podkreślenia to także scenariusze do odcinków Czarny nurt a także Deszcze Castamere. Były to nagrody, jakie zostały przyznane w kategorii najlepsza prezentacja dramatyczna – krótka forma.

Takimi nagrodami autorzy scenariusza Gry o tron mogli pochwalić się przez dwa kolejne lata Jednolity Europejski Format Raportowania od czasu wyżej wymienionych lat, czyli w roczniku 2013 oraz 2014. Oglądalność serialu w szczególności była gigantyczna na terenie Ameryki, ale nie tylko. Praktycznie Game of Throne znana jest na całym świecie. Przeciętna oglądalność wszystkich sześciu wydanych serii wyświetlonych przez kanał HBO była w Stanach Zjednoczonych na poziomie przeszło dwadzieścia trzy miliony! W Polsce natomiast sam szósty sezon został obejrzany przez przeszło sto dziesięć tysięcy osób. Ogólnie rzecz biorąc było to przeszło dwadzieścia pięć tysięcy więcej widzów niż w analogicznym okresie wcześniejszej serii. Oglądalność co warte podkreślenia nadal się zwiększa mimo faktu, że serial jest już dawno po emisji ostatniego sezonu i ostatniego odcinka tejże serii. Jeżeli natomiast mowa o końcowym finałowym odcinku ostatniej serii czyli The Dragon and the Wolf, to widzowie obejrzeli go w ponad 16,5 mln widzów.
Artykuł dzięki: