Top informacje o Grze o tron

Czarodziejka i smok w świecie Westeros

Czy miałeś pojęcie o tym, że serce, które jadła Daenerys było zrobione z ohydnego dżemu? A czy wiedziałeś, że Ned Stark kopał swoją własną odciętą głowę którą była specjalnie wystylizowana piłka do gry w nogę? O wielu różnych ciekawostkach dotyczących jednego z najpowszechniejszych dziś seriali, jakim jest Gra o tron, czyli z angielskiego Game of throne dowiesz się w dalszych fragmentach.
W roku 2014 Living montaż okien gdynia Language wypuściło kurs języka, którym był specyficzny język serialowych Dothraków. Co warte wyszczególnienia, autorem tego kursu był David J. Peterson, który to od dawna znany był stacji telewizyjnej HBO, bowiem to on tworzył też w dużej mierze serial Gra o tron.

Krytycy generalnie wypowiadają się na temat produkcji niesamowicie pozytywnie, ale jeżeli już padają względem serialu jakiekolwiek negatywne komentarze, to zwłaszcza Gra o tron jest krytykowana za to, że jest w niej mnóstwo przemocy i właśnie w tej kategorii produkcja zasłynęła będąc uznawaną za najbardziej drastyczną w swych scenach w historii nie tylko seriali ostatnich lat, ale ogólnie w historii i dziejach kina w ogóle. Na pewno nic aż tak bardzo krwawego nie było regularnie emitowane jako produkcja typowo telewizyjna. Ogólnie w całych czterech pierwszych sezonach na planie zabito według scenariusza ponad sto trzydzieści postaci, nie mówiąc nawet o statystach, bowiem nikt nie jest w stanie zliczyć jak dużo ich umarło w serialu. Jeżeli natomiast mowa o najbardziej drastycznej scenie z całego serialu, to na pewno uznaje się za nią scenę Krwawych Godów, kiedy to na raz śmierć poniosło osiem osób.
Artykuł dzięki:

Zobacz stronę autora: wieńce cmentarz pyry