Pierwszy sezon Gry o tron

Świątynia z serialu Gra o Tron

Po tym, jak w 2011 roku światło dzienne ujrzał pierwszy odcinek pierwszego sezonu Gry o tron czyli Game of Throne – najpopularniejszego serialu wszechczasów – publika oszalała. Produkcja natychmiast zgromadziła tabuny zainteresowanych fanów fantasy. Historyczna, jednak oparta na fikcyjnych miejscach geograficznych i faktach produkcja zrodziła ogromne zaangażowanie także krytyków na całym świecie. Wszystkie opinie po pierwszym geotechnika śląsk sezonie były w stu procentach pozytywne. Komentujący nie mieli się czego czepić, a potwierdzeniem tego były także globalne serwisy z danymi statystycznymi zbieranymi na podstawie ocen wystawianych przez widzów poszczególnym produkcjom.
Nie można jednakże mimo ogólnoświatowego sukcesu tego rodzaju produkcji pominąć faktu, że jak każda spektakularna produkcja, i tenże serial wiązał się z szeregiem kontrowersji.

Przede wszystkim czepiano się tego, że zbyt często i w bardzo drastyczny sposób prezentowana jest agresja i przemoc. Było to jednakże tak samo surowo piętnowane przez krytykujących, co i chwalone, bo w końcu był to sposób na wierne odtworzenie tego, co autorzy serialu mieli konkretnie na myśli. Na nie była część krytyków także za promowanie nagości i zbyt częste jej pokazywanie. Ogólnie rzecz biorąc natomiast serial zyskał publikę w rozmaitym przedziale wiekowym, a czepianie się tych paru drobnostek uznano za szukanie dziury w całym, a produkcję tak nietuzinkową jak Game of Throne zdecydowanie można uznać za „całą”, kompletną i idealnie dopracowaną krok po kroku.
Artykuł dzięki: