Niezwykłe miejsca, które zobaczysz w Grze o tron

1. King's Landing

1.1 Forteca Lovrijenac Forteca Lovrijenac w Dubrowniku to jedno z najbardziej ikonicznych miejsc użytych jako plan filmowy w Grze o tron. Znajduje się na skalistym wzgórzu i oferuje zapierające dech w piersiach widoki na Adriatyk. To tutaj kręcono sceny z Czerwonymi Twierdzami, a jej masywne mury stanowiły idealne tło dla wielu kluczowych momentów w serialu.

1.2 Zamek w Dubrowniku Zamek w Dubrowniku, znany również jako Królewski Pałac w Królewskim Porcie, był miejscem kręcenia wielu scen w Grze o tron. Jego piękne arkady i dziedzińce były tłem dla wydarzeń rozgrywających się w Królewskim Porcie i Królewskiej Przystani. Odkryj miejsca, gdzie Daenerys Targaryen planowała swoje podboje i Jon Snow podejmował ważne decyzje.

1.3 Most Kneza Branimira Most Kneza Branimira, znajdujący się w pobliżu Dubrownika, to kolejne miejsce, które można odkryć podążając śladami postaci z Gry o tron. Ten malowniczy most nad rzeką Ombla był tłem dla wielu ujęć z udziałem postaci podróżujących między Królewskim Porcie a innymi regionami Westeros. Przejdź po tym moście i poczuj się jak bohaterowie serialu, odkrywając niezwykłe miejsca.

2. Winterfell

2.1 Castle Ward Castle Ward, położony w Irlandii Północnej, był używany jako plan filmowy dla Winterfell, siedziby rodu Starków. Możesz podążać śladami Jon Snowa i Aryi Starka, odkrywając piękne wnętrza zamku i jego ogrody.

2.2 Tollymore Forest Park Tollymore Forest Park, także znajdujący się w Irlandii Północnej, był miejscem kręcenia scen z Północnym Lasem, który jest domem dla White Walkerów. Przemierzając jego ścieżki, możesz poczuć atmosferę tajemniczości i grozy.

2.3 The Dark Hedges The Dark Hedges, położone w Irlandii, stanowiły malowniczą aleję, która posłużyła jako Królewska Droga w Grze o tron. Spacerując po tym magicznym miejscu, będziesz mógł zobaczyć drzewa skrzywione w niesamowite kształty i poczuć się jak bohaterowie serialu.

3. Dragonstone

3.1 Downhill Strand Downhill Strand, znany również jako Dragonstone, to malownicza plaża w Irlandii Północnej. To właśnie tutaj kręcone były niezapomniane sceny z zamku Dragonstone, siedziby Daenerys Targaryen. Spacerując po tym miejscu, możesz poczuć magię i atmosferę Wysokiego Zamku, a także podziwiać przepiękne wybrzeże.

3.2 Mussenden Temple Mussenden Temple, usytuowany na północnym wybrzeżu Irlandii, to zabytek architektury, który w serialu pełnił rolę Wieży Magów. To magiczne miejsce, z widokiem na klify i morze, jest doskonałym miejscem do podążania śladami postaci takich jak Melisandre czy Stannis Baratheon. Odkryj mistyczną atmosferę tego miejsca i poczuj się jak w świecie Gry o tron.

4. Dorne

4.1 Alcázar of Seville The Alcázar of Seville, located in Spain, served as the setting for the Water Gardens of Dorne in Game of Thrones. This stunning UNESCO World Heritage site features intricate Moorish architecture, lush gardens, and serene courtyards. Explore the palace's opulent interiors and imagine yourself in the presence of House Martell.

4.2 Real Alcázar Real Alcázar, also situated in Seville, was another significant filming location for Game of Thrones. Its enchanting gardens, grand halls, and ornate chambers were transformed into the royal palace of the House Tyrell, Highgarden. Walk through the same corridors as Margaery Tyrell and experience the splendor of this iconic setting.

5. Braavos

5.1 Sibenik Sibenik, miasto położone na wybrzeżu Chorwacji, stało się słynne dzięki Grze o tron. To tutaj kręcono sceny z Królewskiej Przystani, gdzie znajduje się siedziba rodziny Greyjoy. Zobacz urokliwe uliczki i zabytkowe budynki, które stanowiły tło dla wielu emocjonujących momentów serialu.

5.2 St. James Cathedral Katedra św. Jakuba w Sibeniku to jedno z najważniejszych miejsc, które można zobaczyć w Grze o tron. To imponujące dzieło architektury gotyckiej zostało wykorzystane jako plan filmowy dla Katedry Starożytnej w Królewskim Porcie. Podziwiaj piękno detali i poczuj magię tego miejsca, które ożyło na ekranie.