Interesujące ciekawostki z Gry o tron

Piękny krajobraz ze świata Gry o Tron

Poniżej przedstawimy kilka specyficznych ciekawostek z popularnego serialu Gra o tron, który lata temu zdobył niezwykle szerokie spectrum zainteresowania i zagorzałych fanów.
Gra o Tron to serial, który prezentuje mnóstwo zaskakujących i nieprzewidzianych faktów na temat produkcji i aktorów biorących w niej udział. Wiele z tych informacji w ogóle nie ujrzało światła dziennego, albo było pominiętych w produkcji ostatecznie. A zatem, czy masz pojęcie, co stanowiło nadrzędną inspirację dla Martina? O wszystkim dowiesz się z dalszych części naszego wirtualnego poradnika.
A zatem, przejdźmy do konkretów- Martin kierował się w swojej kreacji przede wszystkim na świecie, jaki był w okresie mniej więcej piętnastego stulecia i tego jak w owych czasach prezentował się ówczesny kontynent europejski.

Generalnie rzecz biorąc, odtworzył on dawne dzieje z bardzo dużą pieczołowitością oraz drobiazgowością, krok po kroku, wiernie trzymając się detali dotyczących tego, jak wtedy rzeczywiście było. Nie powinno zatem dziwić nikogo, że na planie serialu żaden z rozlicznych występujących w produkcji bohaterów nigdy nie sięga po tytoń, który nie był wtedy jeszcze znany a także nie pije świeżo zaparzonej, aromatycznej kawy. Jeśli chodzi o wszystko co jest spożywane, to także zwracano uwagę na to, aby było jak najbardziej wiarygodnie, czyli bez cukru, od którego wtedy również mocno stroniono. Dodatkowo, trzeba też zwrócić uwagę na to że dorosłe osobniki, które występują w serialu są wyższe niż człowiek więc taka wersja utrzymuje się także w książkach, natomiast w serialu jest nieco inaczej. Wilkor, który jest duchem Jona Snowa ma przeszło 1,8 metra wysokości.
Artykuł dzięki:

Zobacz stronę autora: Wentylacja